Kiedy układa się trawę w rolce?

ByDaniel

Kiedy układa się trawę w rolce?

Przyległy ogród winien zarazem realizować dwie role: wypoczynkową oraz estetyczną. Jego niezwykle istotnym elementem jest trawnik, jaki, dobrze pielęgnowany, może stać się niekwestionowaną dekoracją natomiast, także, również doskonałym miejscem do zabaw oraz gier na świeżym powietrzu. Projektując ogród, musimy przeanalizować dobrze sprawy powiązane z przygotowaniem trawnika. Możemy go zrobić metodą standardową przez siew czy skorzystać z końcowych, zrolowanych darni. Należałoby zatem wiedzieć, kiedy trawa w rolce sprawdzi się doskonale.

Trawa w rolkach, więc darnina – co powinniśmy wiedzieć na jej temat?

Trawa w rolce (https://sklep.green-designers.pl/kategoria/trawa) jest jeszcze powszechniej wykorzystywanym wyjściem zakładania trawników, gdyż nie należy długo oczekiwać na rezultaty własnej pracy. Dużym plusem jest to, iż trawa w rolkach oferowana jest w sklepach stacjonarnych ogrodniczych, jednak również internetowych, poprzez co nie należy fatygować się do sklepu. Wartość takiej darniny uzależniona jest od wytwórcy oraz miejsca zakupu.

Trawa z rolki – szybki rezultat

Zakładanie trawnika przy zastosowaniu trawy z rolki wygląda całkowicie odmiennie. Naprowadza ona trawiasty dywan, jaki należy rozłożyć. Gdyż trawa jest już wyrośnięta, rezultat wizualny jest szybki, chociaż o pełnej użyteczności trawnika można mówić dopiero po ukorzenieniu się darni. Zanim to nie nastąpi, lepiej nie chodzić po trawie z rolki. Należy ją podlewać. Wartością jest to, iż trawnik z rolki możemy założyć w prawie każdym czasie – od wiosny do późnej jesieni. Trawa z rolki to dobry rezultat bez wielu miesięcy oczekiwania. Co więcej, dobierając ów model, osiągamy gwarancję, iż dosiewanie nie będzie konieczne – od razu widzimy, czy trawnik będzie gęsty oraz jaki będzie jego odcień.

Trawnik z rolki – kiedy można rozpocząć użytkować?

Jeżeli umieszczamy w ogrodzie trawę wcześniej uprawianą na folii, po trawniku można chodzić zaraz po paru dniach. Murawa taka niezwykle błyskawicznie się ukorzenia. Nie należy natomiast stosować jej za intensywnie. Rolowana murawa uprawiana w terenie ukorzenia się wolniej, gdyż w okresie dzielenia jej od podłoża korzenie trawy są dosyć mocno skracane. Trawa taka potrzebuje dużego podlewania.

Jak pielęgnować trawnik z rolki?

Podstawowym etapem pielęgnacyjnym winno być odpowiednie przygotowanie terenu pod trawnik. Ziemię należy przekopać, wyeliminować z niej osady, korzenie oraz chwasty, po czym wyrównać oraz dobrze nawodnić. Jeśli jest taka konieczność, możesz uzupełnić ją o cenne elementy mineralne czy uregulować odczyn pH. Po ukorzenieniu się trawa w rolce będzie czerpać elementy wzmacniające z terenu.

About the author

Daniel administrator