Kiedy sprawdzi się trawa w rolce?

ByDaniel

Kiedy sprawdzi się trawa w rolce?

Każdy właściciel ogrodu chce mieć ładny zielony trawnik. Wbrew pozorom założenie oraz zachowanie darni doskonałej klasy nie jest prostym zadaniem. Potrzebuje dużo pracy oraz zaangażowania w pielęgnację – koszenie, nawożenie, aerację, wertykulację lub podlewanie. Zwłaszcza ciężkie jest osiągnięcie trawnika przez zasianie nasion. Rozwiązaniem jest trawa w rolce, więc zdolna do rozłożenia darń.

Trawa w rolkach – charakterystyka

Trawa w rolkach zaczyna własny żywot jak każdy odmienny trawnik. Na dobrze wykonanym podłożu wysiewa się mieszaninę nasion oraz pielęgnuje tak, jak naturalny trawnik, usilnie podlewając oraz często uzyskując. Wielu wytwórców także montuje tuż po wysiewie określone siatki, jakie później wzmacniają murawę oraz upraszczają jej odcinanie od podłoża. Przycinanie trawy oraz jej rolowanie jest teraz zautomatyzowane, dzięki czemu skracane bloki trawy mają podobną grubość oraz takie same rozmiary. Odizolowana od źródła trawa rolowana jest przygotowywana do przewozu.

Atuty trawy w rolkach

Z roku na rok rośnie klientów, jacy decydują się na układanie trawy z rolki, względów jest dużo, przede wszystkim forma owa zapewnia szybsze oraz doskonalsze rezultaty, zdecydowana gęsta darń bez chwastów w niezwykle niedługim okresie, znacznie szybciej można też z takiego trawnika korzystać. Inna zaleta jaka pochodzi z trawy z rolki to jej łatwość ukorzeniania się na prawie dowolnym nowym podłożu, źdźbła z rolki są zdecydowanie silniejsze oraz znacznie lepiej się przyjmują. W wypadku gdy własna działka ma skarpy lub wzniesienia trawa z rolki będzie doskonałym wyjściem gdyż umożliwia równy trawnik.

Przede wszystkim jest to najszybsza forma na uzyskanie zaplanowanego rezultatu – w tymże wypadku bujnego oraz zdrowego trawnika. Trawa z rolki jest wytrzymała, odporna na zamarzanie, pasożyty, dolegliwości lub zniszczenia. Do tego jest równa na całej własnej przestrzeni. Systemy są dostarczane od polskich spółek, co umożliwia, iż trawnik będzie niemal przyzwyczajony do będącego klimatu. Co interesujące, trawniki z rolki można nakładać nie jedynie na obszarach nizinnych, jednak również tychże spośród wielkim pochyleniem.

Pielęgnacja trawnika z rolki

Trawnik potrzebuje takiej samej pielęgnacji, jakbyśmy trawę wysiali w sposób standardowy. Należy go użyźniać, kosić co pewien czas, nawadniać, grabić z liści i wertykulować. Niestety, bez właściwych środków pielęgnacyjnych nie będzie wyglądał ładnie, natomiast trawa dość szybko zżółknie. Należy natomiast podkreślić, że trawnik rolowany jest mniej wrażliwy na dolegliwości oraz oddziaływanie szkodników roślinnych.

About the author

Daniel administrator